Žákovský parlament - vyhodnocení činnosti za 1. pololetí 2019/2020

Předseda parlamentu: Baierlová Karolína (IX. A)
Místopředseda parlamentu: Svoboda Petr (VII. A)
Zapisovatel: Zámečníková Andrea (IX. B)
Třídní samosprávy:

IX. B
Předseda: Andrea Zámečníková
Místopředseda: Jan Kubíček

• environmentální projekt Recyklohraní nadále pokračuje - stále sbíráme baterky, malé elektrospotřebiče a papír; sběr velkých elektrospotřebičů z domácností byl organizátory projektu zrušen, žáci společně s učiteli plní projektové úkoly - 1. i 2. stupeň - aktuální stav bodů (1522)
• informace o různých soutěžích a akcích na škole i mimo ni mají žáci k dispozici na nástěnce u sborovny, na webových stránkách školy, případně ve třídách
• všem žákům neustále připomínat nezbytnost zhasínání nejenom ve třídách, ale i na záchodech, šetření vodou a správné třídění odpadu
• žáci mají možnost půjčovat si deskové hry během přestávek či využívat stolní fotbal na 1. i 2. stupni
• žáci pravidelně sledují, konzultují a řeší projevy šikany
• Dětský ráj – tematické aktivity pro 1. stupeň – VIII. třída (+děvčata z IX. tříd) - každé úterý od 14,00 do 15,00 hod (společné hraní, gymnastika, taneční a dramatický), konkrétní obsah jednotlivých aktivit byl přizpůsoben požadavkům žáků a aktuálním akcím školy, např. sportovní soutěže, podzimní výtvarné dílny, environmentálně zaměřené kvízy a soutěže, naučná stezka, v prosinci proběhlo pečení perníčků a cukroví a výtvarná dílna s vánoční tématikou, nácvik na kulturní akce školy (vánoční akademie, vystoupení v pečovatelském domě atd.)
• vánoční akademie – 17. 12. 19 v Městském divadle Žatec - VÁNOCE NA TROJCE, úspěšně proběhlo vánoční vystoupení v Domě s pečovatelskou službou Žatec
• proběhla volba Nejlepšího žáka roku a Talentu roku 2018/19
 Nejlepší žák 2018/19 – Patrik Oravík - za významný posun ve vzdělávání
 Talent roku 2018/19 – Adéla Řehulková - za vynikající reprezentaci školy
• Aktivity jednotlivých tříd
• V. třída – účast na projektu Recyklohraní
• VI. třída – pravidelná pomoc v 1. třídách
• VII. A – návštěva psího útulku Jimlín
• VII. B – sportovní soutěže pro spolužáky
• VIII. - ekohlídka na 1. a 2. stupni, tematická aktivita pro ŠD
 projekt 72 hodin – Podzimní úklid kolem řeky Ohře - 10. 10. 19
 školní časopis ŠKOLNÍ STŘEPINY – vyšlo 1. číslo, vyhlášena soutěž mezi třídami o nejlepší příspěvky do 2. čísla (obrázek, komiks, text atd.)
 spaní ve škole
• IX. A – akce pro ŠD, taneční kroužek pro ŠD
• IX. B – týden bezobalových a zdravých svačin

Závěr:
V letošním školním roce hodnotím práci žákovského parlamentu pozitivně, žáci se zapojili do mimoškolních aktivit, zrealizovali několik zajímavých akcí. Zejména činnost v rámci tematické aktivity pro ŠD je vysoké úrovni. Žákyně VIII. a IX. tříd vedou taneční, gymnastický a dramatický kroužek, v rámci nichž si s dětmi nacvičily pěkná vystoupení na vánoční akademii v divadle a vánoční koncert pro seniory v Pečovatelském domě Žatec. Žáci spolu napříč třídami účinně spolupracují, vhodně komunikují a řeší problémy, vzájemně si pomáhají. Také vydání 1. čísla školního časopisu ŠKOLNÍ STŘEPINY považuji za úspěch a doufám, že další budou následovat. Děti, které se podílejí na realizaci tematické aktivity a dalších akcí, jsou v mnohém pro ostatní děti vzorem a inspirací.

Zpracovala: Silvie Svobodová

Aktualizováno (Úterý, 28 Leden 2020 07:20)

únor 2020