Dobrý den,

vítejte na oficiálních webových stránkách Základní školy Žatec, nám. 28. října 1019, okres Louny

Naším cílem je prostřednictvím těchto stránek informovat rodiče, žáky i ostatní návštěvníky o fungování naší školy, našich projektech, plánovaných a uskutečněných akcích, důležitých schůzkách apod.

Doufáme, že se vám toto malé nahlédnutí do života naší školy bude líbit.

Mgr. Jana Hassmanová

AKTUÁLNĚ

Akce u nás ....

Na kole dětem

NV pátek 17. ledna 2020 žáci I. a II. stupně naší školy absolvovali ve školní tělocvičně přednášku v rámci projektu NA KOLE DĚTEM. Známý sportovec a cyklista pan Josef Zimovčák seznámil děti se svými sportovními aktivitami a předvedl jim i pověstný velociped, na kterém projel řadu významných cyklistických závodů. Během vystoupení upozornil na důležitou úlohu sportu a pohybu, který patří mezi nejúčinnější formy zdravotní prevence a měl by být samozřejmou součástí našeho života.
Cílem celého projektu je nejen finanční pomoc onkologicky nemocným dětem, ale i veřejnou debatou upozornit na tuto zdravotní problematiku. V roce 2019 proběhl již desátý ročník veřejné cyklotour Na kole dětem napříč Českou republikou.

Krabice od bot

V předvánočním čase se naše škola zapojila do celostátní sbírky „Krabice od bot", kterou již po osmé pořádala Diakonie ČCE a která má za cíl potěšit dárky děti z chudších rodin v České republice. Iniciátorkami a organizátorkami sbírky hraček v naší škole byly žákyně ze třídy 9. A Daniela Hanová a Natálie Holasová, které nejenže ostatní třídy o projektu informovaly, ale hračky vybíraly, čistily a třídily a v neposlední řadě i balily do krabic od bot a vánočního papíru.
Na naší škole se tak díky všem štědrým dárcům vytvořilo 11 krabic plných krásných dárků, které pod stromečkem potěšily děti ve věku od 1 do 13 let.
Velmi rádi bychom tímto poděkovali všem, kteří se ve prospěch jiných dětí vzdali svých hraček a děvčatům z deváté třídy za hezký nápad a celou organizaci.

budik1

budik2

AKADEMIE-2019-page-001

Projekt Cesta ke svobodě

Žáci a učitelé ZŠ nám. 28. října v Žatci realizovali na škole projekt Cesta ke svobodě k 30. výročí Sametové revoluce. Cílem bylo připomenout tyto významné události naší historie.

Žáci v hodinách výchovy k občanství s využitím různých zdrojů vyhledávali a třídili informace o sametové revoluci a diskutovali. V českém jazyce pracovali s textem, tvořili myšlenkové mapy, pracovní listy, porovnávali dobu totalitní a demokratickou. V hodinách výtvarné výchovy vytvořili koláže a v hudební výchově poslouchali a zpívali písně z dané doby (např. M. Kubišové, K. Kryla, J. Hutky).

Součástí projektu je i výstava předmětů ze 70. a 80. let, kterou si mohou žáci prohlížet na chodbě školy. Rodiče si mohli na třídních schůzkách nostalgicky zavzpomínat na své mládí. Děkujeme všem, kteří svými předměty se na této výstavě spolupodíleli.

************************************

________________________________________________________________________________________________________

Informace z loňského školního roku

************************************

Informace o žácích zapsaných do prvních tříd

************************************

Obrazové zprávy z lyžařského výcviku

************************************

Podívejte se, jak jsme u nás slavili Mikuláše

Jak jsme oslavili 100. výročí vzniku ČSR

Máme mistryni světa!

Žákyně 9. třídy naší školy Adélka Řehulková se v září letošního roku zúčastnila s taneční skupinou Bezevšeho z DDM Postoloprty juniorského MISTROVSTVÍ SVĚTA ve sportovních tancích v Kapském městě v Jihoafrické republice.

V kategorii twirling - jednotlivci obsadila úžasné 1. místo. Gratulujeme!

AdélaAdéla2

************************************

Naše škola se opět rozrostla o nové přírůstky v oblasti jazykového vzdělání, protože se, jako již každoročně, i v loňském školním roce žáci z naší školy zúčastnili přípravných kurzů na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky Cambridge English. Ti z nich, kteří se rozhodli zkoušku absolvovat a ověřit si tak své znalosti anglického jazyka, si s hrdostí dne 12.9.2018 v Rytířském sále Červeného Hrádku vyzvedli svůj certifikát. Všem úspěšným žákům s hrdostí gratulujeme a doufáme, že nejen oni budou v rozšiřování svých jazykových kompetencí pokračovat i nadále.

Medou 2018

************************************

VII. třída pořádá soutěžní odpoledne pro školní družinu.

Otevřené tematické aktivity pro 1. pololetí

Informace ke sběru papíru

************************************

Důležité informace pro rodiče:

- zákonným zástupcům a ostatním osobám bude umožněn vstup do školy pouze na základě předem domluvené schůzky (telefonicky nebo emailem)

- vstup zákonných zástupců a ostatních osob do školy je bez vědomí zaměstnanců školy zakázán

- pouze na vyzvání školy si zákonný zástupce převezme žáka ve škole, v ostatních případech si žáka vyzvedává před školou

logo pro web partnerských škol

Cambridgeské zkoušky pro děti (Cambridge Young Learners English Tests -YLE)

Ve spolupráci s Evropským centrem jazykových zkoušek a jazykovým centrem MEDOU bude naše škola opět pořádat přípravný kurz anglického jazyka s možností složit jazykovou zkoušku Cambridge English YLE. Jedná se o zkoušku s  mezinárodně uznávaným certifikátem. V květnu byl úspěšně ukončen první kurz zkouškou na úrovni Starters. V letošním školním roce by měly proběhnout kurzy na všech úrovních pro žáky základních škol.

Young Learners English Test je motivační zkouškou, která má za cíl podpořit děti v jejich chuti dále se zlepšovat v angličtině.

Podrobnější informace ohledně kurzu budou k dispozici v průběhu měsíce září.

****************************************************

Poslední vložené články:   Poslední aktualizované články:

Dlouhodobé projekty školy:

NAŠE ŠKOLA MÁ ZÁJEM NA KVALITNÍ SPOLUPRÁCI S RODIČI A ŽÁKY A JE ZAPOJENA DO TĚCHTO PROJEKTŮ:

Logolink OP VVV hor barva cz

logo pro web partnerských škol

pro skolym

EDULABOvoce do škol

Aktualizováno (Středa, 12 Únor 2020 11:08)

únor 2020